Psychoterapeuta Marta Wollek

„ Jednym z paradoksów życia jest może to, że nie ma spraw idealnie dobrych czy złych, że dobre ma cień złego, a złe - dobrego”
&
Antoni Kępiński

Psychoterapeuta Marta Wollek

Certyfikowany psychoterapeuta – Marta Wollek

Nazywam się Marta Wollek. Jestem dyplomowaną psychoterapeutką, która prowadzi swoją działalność w gabinetach w Krakowie oraz Zabierzowie. Psychologia nie była jednak pierwszą ścieżką mojej kariery – dopiero po zdobyciu tytułu trenera sportowego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zdecydowałam zdobyć wykształcenie i rozpocząć pracę, która jest moją prawdziwą pasją – pracę psychoterapeuty.

Swoje kompetencje zbudowałam przy współpracy z renomowanymi ośrodkami w Krakowie – krakowskim Szpitalem im. J.Babińskiego oraz Szpitalem Uniwersyteckim. Pracowałam także w poradniach psychoterapeutycznych. Wierzę, że moje doświadczenie pozwoliło mi na zostanie dobrym psychoterapeutą.

Dobra relacja psychoterapeuty i pacjenta – podstawa terapii

Co moim zdaniem wyróżnia dobrego psychoterapeutę? Podejście do pacjenta.

W mojej pracy traktuję każdego z pacjentów indywidualnie – analizuję ich słowa i zachowania. Zależy mi na budowie i ciągłym wzmacnianiu więzi pomiędzy psychoterapeutą a pacjentem. Nasz kontakt opiera się więc na zaufaniu, które jest fundamentem do stworzenia dobrych relacji między terapeutą a pacjentem. Gwarancja poufności oraz neutralna postawa w podejściu do pacjenta sprawiają, że rozmowa przebiega swobodnie, a myśli i uczucia nie są cenzurowane. Szczegółowa i wnikliwa analiza zachowań, odczuć i przemyśleń pacjentów jest kluczem do postawienia odpowiedniej diagnozy oraz pomocy w znalezieniu odpowiedzi na dręczące ich pytania.

Kiedy zwrócić się do psychoterapeuty?

Kwestia, do którego specjalisty się zwrócić – psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry – jest częstym dylematem osoby zaczynającej swoją drogę prowadzącą do rozwiązania osobistych problemów.

Kogo poprosić o pomoc? Różnica między zawodem psychologa a psychoterapeuty jest co prawda niewielka, jednak dość znacząca. Psychoterapeuta nie musi ukończyć studiów z zakresu psychologii, jednak konieczne jest posiadanie przez niego zaświadczenie ukończenia kursu psychoterapii. Warto zwrócić więc uwagę, czy nasz psychoterapeuta jest osobą certyfikowaną – jest wielu psychoterapeutów w Krakowie, którzy nie spełniają tego warunku. W swojej psychoterapeutycznej praktyce zajmuję się leczeniem depresji, schorzeń psychosomatycznych, zaburzeń snu lub odżywiania oraz wielu innych problemów.